KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17569425
*
nr 1756 9425
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Pastell, Monogramsignerad, "Laika", 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 36x42 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 12:07:30)
Uppdatera
Visning
fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2
Auktionen
avslutas:
måndag 2 februari kl 18:50:59
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Gustaf Höglund
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Läs mer om Gustaf Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gustaf höglund pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9341 Pastell
Kurt Carendi (1905-1971), Sverige, Signerad, 49x30..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:36
*
Gustaf Höglund
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Läs mer om Gustaf Höglund
nr 1756 9425
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Pastell, Monogramsignerad, "Laika", 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 36x42 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
| Aktuellt bud: | Inga bud (per 12:07:30) Uppdatera |
| Visning |
fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2 |
Auktionen avslutas: |
måndag 2 februari kl 18:50:59 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Gustaf Höglund
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.Läs mer om Gustaf Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gustaf höglund pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9341 Pastell
Kurt Carendi (1905-1971), Sverige, Signerad, 49x30..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:36



